A "Ments meg!" Oroszlányi Állatvédő Egyesület tevékenységei

(Az alapszabály szerinti felsorolás, melyek közül jónéhány pont megvalósítása még várat magára, vagy felülvizsgálat alatt áll.)

• Az állattartó telepeken elhelyezett állatok élelmezése, ápolása, egészségügyi ellátása, az ideiglenesen befogadott állatok örökbeadásának intézése.
  • Elhagyott, elkóborolt állatok begyűjtésének és gondozásának segítése. (Az egyesület menhelyet nem tud üzemeltetni, az elkóborolt állatok jelenleg csak ideiglenes befogadókhoz kerülhetnek.)
  • Balesetet szenvedett, vagy más módon bajba jutott állatok mentése, állatorvosi ellátás biztosítása, ideiglenes elhelyezése, bajba jutott állatok megsegítése rendkívüli állapotok (árvíz, földrengés, egyéb természeti katasztrófák) esetén.
  • A begyűjtött (egészséges) háziállatoknak gazda keresése.
  • Sérült, beteg állatok gyógyításának elősegítése.
  • Segítségnyújtás az erre rászorulóknak állataik tartásában.
  • Az elveszett, talált, keresett, más módon bajba jutott állatok naprakész nyilvántartására számítógépes adatbázis létrehozásának, üzemeltetésének, segítése, számítógépes állatvédelmi, természetvédelmi hírszolgálat kiépítése, és karbantartása, illetve ebben való közreműködés.
  • Az állatvédelemre vonatkozó helyi jogszabályok meghozatalának kezdeményezése, az állatvédelmi jogszabályok érvényesülésének, illetve betartásának társadalmi ellenőrzése.
  • Kóbor állatok túlszaporodásának megelőzése oktatással, ismeretterjesztéssel, kóbor állat ivartalanítási kampány szervezése.
  • A felelős állattartásra való nevelés, a természet, a környezet értékei megóvásának elősegítése, az oktatás és ismeretterjesztés eszközeivel.
  • Ismeretterjesztő tevékenység az állattartás kultúrájának és etikai színvonalának emelése érdekében, szemléletformáló rendezvények szervezése és lebonyolítása.
  • Állatterápiás módszerek alkalmazása és népszerűsítése, a rászorulók rendszeres látogatása, a terápiás, és egyéb embert segítő állatok (vakvezető, siketsegítő, mozgássérültet segítő) képzése, kutyakiképzés a lakosság és intézmények számára.
  • Együttműködés hasonló célú hazai, külföldi alapítványokkal, szervezetekkel.
  • Rászoruló állatvédő szervezetek támogatása.
  • Az egyesületi célokra rendelt ügyeleti telefonszám működtetése.
  • Az ebrendészeti telepen történő ideiglenes állattartás körülményeinek javítása.
  • Adományok gyűjtése az egyesület céljaira.
  • Az egyesület célkitűzéseit elfogadó egyesületi tagok toborzása.
  • Az egyesület népszerűsítése médián keresztül.
  • Internetes weboldal működtetése az egyesület céljainak, működésének megismertetés érdekében.
  • Civilizál színvonalú állathotel, állatotthon, állatkozmetika és többfunkciós állatvédelmi központ kialakítása, állatfelügyelet biztosítása.
  • Az egyesületi célok megvalósítását elősegítő személyi, tárgyi és pénzügyi feltételek megteremtése (önkéntes segítői kör kialakítása, támogatások megszervezése, pályázati részvételek, a tevékenységek finanszírozása érdekében vállalkozási tevékenység végzése) .
  • Az állatokkal, állattartással kapcsolatban felmerülő problémákra állatbarát szemléletű és méltó megoldások keresése.
  • A háziállatok jogszabályban is elismert méltó tartási- és életkörülményeinek biztosításában segítő szerep vállalása.

Figyelem!

Forróvonal:

20/481-2319

Kedves Bejelentők!

Sajnos, nem rendelkezünk jelenleg saját menhellyel, kóbor állatok mentésére szolgáló üres kenelekkel, csak ideiglenes befogadóinkra számíthatunk!

Ennek ellenére a bejelentések mindegyikére igyekszünk érdemi lépéseket tenni, legyen az  sérült állat kórházba juttatása, állatkínzás elleni fellépés, kóbor kutyák gazdáinak felkutatása vagy egyéb hasonló intézkedés.

Arra kérünk minden bejelentőt, ha van rá lehetősége, legalább néhány napig tartsa magánál a talált állatot, mi pedig mindent megteszünk, hogy mihamarabb régi/új gazdát keressünk számára!

Adatok

Ments meg! Oroszlányi Állatvédő Egyesület

Megyei nyt. szám: 1750 / 2009

Országos  azonosító: 2731 / 2009